Чому варто оновити сайт

Періодично зустрічаються власники сайтів від яких можна почути “Так навіщо оновлювати мій сайт, він вже 5 років існує і ще 5 проживе”, якщо ви в чомусь мислите так само, тоді ця стаття для вас 🙂

Необхідність адаптації під мобільні пристрої

Якщо ваш сайт кілька років не оновлювався то цілком ймовірно що він не адаптований під мобільні пристрої. У наш час (2020 й на дворі) це дуже груба помилка. По-перше, ні для кого напевно вже не секрет, що більшість запитів в інтернеті робиться якраз через мобільні пристрої. А якщо людина зайшовши на ваш сайт бачить не адаптований під мобільні пристрої сайт, то … то вона скоріше за все відразу з нього вийде.

Більш того, вже давно google розглядає мобільну версію як основну (всім відомий mobile first) і саме якість вашої мобільної версії сайту впливає на видачу. Іншими словами – сайти без мобільної версії набагато гірше ранжуються і займають нижчі позиції.

Висока швидкість завантаження сайту

Перш за все, хороша швидкість завантаження необхідна для самих же відвідувачів. Є така статистика:

75% відвідувачів підуть на сайт конкурентів в разі повільній швидкості завантаження
40% відвідувачів покинуть сторінку сайту якщо вона не завантажиться протягом 3 секунд
88% потенційних відвідувачів більше не будуть заходити на сайт якщо при першій спробі він не завантажився за 5 секунд (такий сайт вже вважають “глючний”)

По-друге, нормальна швидкість завантаження це одне з головних вимог гугла (і не дивно адже для нього головне це зручність для користувачів). Сайти з низькою швидкістю завантаження сприймаються гуглом як не підходячі для відвідувачів. Тобто, Google гірше ранжує повільні сайти, показує їх рідше і на більш низьких позиціях. Також, гугл забороняє давати контекстну рекламу на сайти швидкість яких нижча за середню.

Сучасний і зручний дизайн

У наш час дуже багато говорять про зручний дизайн (UX / UI дизайн наприклад), тому не буду багато повторюватися і говорити про те як важливо щоб сайтом було інтуїтивно легко і зручно користуватися. Додам тільки, що якщо ваш сайт не оновлювався протягом 4-5 років то він, швидше за все, багато в чому відстав від сучасних сайтів, а це значить що багато в чому ваш сайт буде програвати.

Більш того, я сам по собі помічав таку реакцію – якщо заходжу на сайт з дизайном 5 річної давності, то відразу приходять думки – “напевно їх сайтом ніхто не займається (думаю що часто ці думки близькі до реальності), а якщо не займаються сайтом, то скоріше за все і компанія у них не особливо розвивається, а якщо не розвивається компанія значить у них не все добре “і як висновок – я зазвичай не звертаюся за послугами до такої компанії. Зрозумійте мене правильно – я не кажу що сайт повинен бути весь такий виїжджаючий та стрибучий, я сам такого не люблю, але сайт повинен бути зручний, приємний для ока і сучасний.

Безпека і надійність

У наш час з’явилася велика кількість недобросовісних хакерів які взламують сайт, щоб розмістити там свій контент або посилання (це вкрай негативно впливає на ваш сайт) або просто занести вірус. Найчастіше атакам піддаються старі версії популярних CMS Word Press і Joomla. Зауважте – я не хочу сказати нічого поганого в сторону CMS Word Press і Joomla це хороші CMS на яких створено багато сайтів, я хочу наголосити на тому, що атакам хакерів найчастіше піддаються старі версії цих CMS, тобто – з кожним місяцем і роком ваш сайт стає все більш вразливим, якщо його не оновлювати.

Підводячи підсумки статті – якщо ви хочете зручний, швидкий, оптимізований та безпечний сайт, то вам дуже бажано його оновлювати кожні 3-4 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *