Чому маленькі веб-студії краще фрілансу, або “притча про безкоштовний сир”

Причина написання цієї статті, це досить серйозна різниця вартості послуги створення сайту між веб-студіями і фрілансерами. Для порівняння – вартість створення сайту візитки у більшості веб-студій від 8 000 грн, тоді як є досить велика кількість фрілансерів на пострадянському просторі які обіцяють зробити цю ж роботу за 1 000 – 1 500 грн. І звичайно ж виникає думка “так навіщо ж платити більше !?”.

Я сам чув багато різних пояснень і історій про те, що в веб-студіях є багато працівників які протирають штани і всім їм потрібно платити зарплату, ось тому-то вони і ставлять такі ціни, а ось фрілансер працює один і саме тому може зробити ту ж роботу в рази дешевше. З особистого досвіду і з досвіду моїх знайомих, скажу – це твердження не зовсім правильне. Я вам впевнено скажу – тут все не так просто, і це не просто слова, а слова засновані на великому і гіркому досвіді моєму та інших моїх знайомих.

Веб-студії беруть відповідальність за свою роботу.

Для початку, хочу пояснити, в двох словах, що таке веб-студія – це компанія, що має офіційний сайт і офіс. І найчастіше вона дорожить своєю репутацією. Якщо це маленька веб-студія то вона лізе зі шкіри геть щоб про них залишилися хороші відгуки, і щоб сарафанним радіо про них пішла хороша чутка. Якщо ж це велика веб-студія то вона дорожить своєю репутацією. Звичайно, то що я описав вище стосується не всіх веб-студій, скрізь є шахраї і недобросовісні люди. Але в більшості все саме так – веб-студії дорожать своєю репутацією і намагаються роботу робити якісно.

Фрілансер сьогодні є, а завтра його може і не бути.

Тепер розглянемо ситуацію з фрілансерами. У свій час, коли у нас був загруз із замовленнями ми теж зверталися до послуг фрілансерів, і теж намагалися знайти дешевше. І ось тут то ми на власній шкурі відчули що таке робота “дешевих” фрілансерів. По-перше, робота робиться – аби зробити. Часто був досвід що після робіт таких фрілансерів сайт починав погано працювати, кажучи простими словами – “глючити”. І ще одна особливість більшості “недорогих” фрілансерів – якщо щось пішло не так і почали з’являтися “баги” (помилки) в їх роботі, то вони просто зникали. Більш того, від деяких наших клієнтів ми чули такі ж відгуки про фрілансерів – роблять на “тяп-ляп” і якщо щось не так то пропадають.

Хороші фрілансери є, але за свою роботу вони вимагають хорошу суму.

Хочу зробити дуже важливу поправку – далеко не всі фрілансери обманщики і ледарі. Але і далеко не всі фрілансери беруться робити сайт за 1 000 грн. Переважна більшість фрілансерів, які добре і якісно роблять свою роботу, беруть за неї хороші гроші. Візьмемо наприклад найвідомішу біржу фріланса upwork. На upwork є фрілансери які беруть за свої послуги 10 доларів на годину, а є ті хто бере 60 доларів і вище.

Знайти хорошого і “дешевого” фрілансера, це подібно до того як виграти лотерею

Звичайно ж, у вас є шанс потрапити на початківця фрілансера у якого руки ростуть з плечей і який або з принципу, або з бажання отримати хороший відгук зробить роботу якісно і недорого. Таке є, і ми зустрічали людей яким траплялися такі фрілансери. Такі фрілансери є. Але, потрапити на такого фрілансера який зробить роботу дешевше ринкової ціни і якісно, це подібно до того як виграти в рулетку.

Найлегше зробити сайт, забрати гроші і випаруватися. Найскладніше – брати і нести відповідальність за свою роботу. Ду-у-уже часто до нас звертаються клієнти зі словами – “мені зробили сайт, але розробник випарувався”. А розбиратися в чужій роботі, в чужій логіці набагато складніше ніж зробити новий сайт, тому таким ось господарям “кинутих” сайтів найчастіше доводиться створювати новий сайт.

Підводячи підсумок хочу привести дві народні приказки – “скупий платить більше” і “безкоштовний сир у мишоловці”.

Бажаю вам успіху у вашому бізнесі і будьте мудрі в своєму виборі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *