Переваги створення сайту на CMF MODX

Modx не панацея, але у нього є переваги

У 2020 році CMS номер один це Word Press, а про Modx навіть не у всіх рейтингах згадується. У рейтингу Модекс займає 5-6 місце, в кращому випадку 3-е. Тоді варто запитати – чому ж варто створювати сайт на CMF Modx? У цій статті я і не збираюся переконувати читачів у тому, що сайти варто створювати саме на Modx і ні на який інший CMS. Все залежить від ваших цілей, мета даної статті показати що і у CMF Modx є свої переваги. І в певних випадках ідеально підходить варіант створення сайту на Modx.

Word Press спочатку розроблялася для створення і ведення блогів. Її упор на те, щоб зробити створення сайту максимально простим. Щоб сайт могла створити навіть мама з трьома маленькими дітьми. Звідси і йде його популярність, він розрахований на дуже широке коло людей. Тому, якщо ви хочете створити легко і швидко простенький сайт, у вас немає ніяких знань в програмуванні (навіть в таких азах як HTML і CSS), тоді для вас кращий вибір це Word Press, і в цьому випадку навіть не дивіться в бік Modx: )

Мій особистий досвід

Я теж починав свій шлях як розробника сайтів, з створення сайтів на Word Press. А саме я вибрав найлегший і швидкий шлях – створення сайтів на конструкторі Elementor. І по початку це вибір окупився з лишком. За допомогою Elementor дійсно можна швидко і легко створити дуже гарний сайт і легко встановити на нього базовий функціонал. Так, в той час я і не думав переходити на інші CMS :).

Починаючи з другої половини 2019 року, все більше і більше розвивалася тенденція прагнення до високої швидкості завантаження сайту. Показники інструменту Google Pagespeed став для багатьох одним з головних критеріїв хорошого сайту. Ось тут то я вперше і зіткнувся з обмеженнями конструктора сайтів. Конструктори просто напхані скриптами коду, і все це робить сайт дуже важким і повільним. Згодом я знайшов плагін який може підняти швидкість сайту до мінімально необхідного рівня. Але підняти швидкість сайту на конструкторі до швидкої це майже неможливо. Я кажу майже, тому що є люди які стверджують що можуть розігнати конструктор до швидкості більше 90 в Pagespeed, я звичайно не бачив доказів, але і стверджувати що це неможливо теж не можу.

Ось тоді то я і зрозумів, що сайт повинен бути максимально легким, має бути поменше всяких скриптів, а краще … а краще взагалі створити сайт на чистому HTML шаблоні. Якраз нагодився один клієнт якому потрібно було створити легкий і швидкий сайт. І дійсно – створений мною сайт був красивим, але в той же час дуже легким (швидкість по Pagespeed 94+).

 І ось тут якраз CMF Modx постала у всій своїй красі. У них навіть один з девізів це “Мінімальне втручання в ваш код”. Ця CMF ідеально підходила щоб перенести на неї мій сайт створений на HTML шаблоні.

Создание сайта на CMF Modx - SEO оптимизация

Modx дуже дружить з SEO оптимізацією

Ще одним явним плюсом Modx є повний контроль над сайтом. Я думаю ті хто намагалися лізти в код сайту створеного на конструкторі добре зрозуміють мене – це густий дрімучий ліс складається з купи незрозумілого коду і скриптів. У Modx приходить відчуття що ти контролюєш кожен рядок коду. Думаю саме тому багато хто говорить що Modx дуже доброзичливий до SEO. Адже такий повний контроль дозволяє зробити всю необхідну розмітку, дотримати весь необхідний синтаксис, в твоєму коді немає нічого зайвого – тільки потрібні речі.

Підводячи підсумок статті, ще раз хочу сказати, що серед загальновідомих CMS немає поганих і хороших. Кожна відповідає своєї мети. Але якщо ви вирішили створити легкий, швидкий і легко SEO оптимізується сайт, то я раджу вам Modx.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *